Areál "Na Stanoch"

V našem městysi je také možné navštívit areál přírodního koupaliště „Na Stanoch“, jehož středobodem je uměle vytvořené jezero, nenazývané jediným novohrozenkovjanem jinak než „Balaton“ nebo „Kačák“. V letních, horkých dnech se jinak klidná hladina „Balatonu“ o rozloze 9,5 ha rozvíří a stane se centrem osvěžení, vodních radovánek, sportů a zábavy pro návštěvníky nejen z okolních obcí a našeho městyse, ale i ze vzdálenějších měst či obcí a taky ze Slovenska.

Balaton nabízí travnaté, ale i písečné pláže. Návštěvníci mají k dispozici přímo v areálu hygienické zařízení (převlékárny, sprchy, WC), nechybí ani stánky s občerstvením, dětské hřiště či plocha pro plážový volejbal. V letních večerech jsou pak zde pořádány různé hudební, taneční akce. V areálu se nachází základna s umělou sjezdovkou pro akrobatické skoky do vody na lyžích a prknech. Do areálu je zákaz vstupu psům a není zde povoleno kempování. V blízkosti areálu se nachází parkoviště o kapacitě 300 parkovacích míst. V bezprostřední blízkosti a na silnici II/487 (trasa Vsetín-Velké Karlovice) je parkování zakázáno.

Balaton se stává turistickým cílem i pro cyklisty, neboť areálem prochází „Cyklostezka Bečva“ a lze tak pohodlně dojet až na místo a strávit zde pěkný den nebo alespoň nabízí možnost se zde osvěžit před další jízdou.

Umělé jezero je samozřejmě určeno i pro sportovní rybolov a v zimě, kdy plocha zamrzne, areál navštěvují příznivci bruslení a najdou se také otužilci, kteří si do vysekané díry v ledu chodí každoročně v mrazivých dnech zaplavat.

Poslední aktuality

nejnovější novinky z obce

28. 6. 2017 Oznámení o rekonstrukci lékárny v Novém Hrozenkově

Vážení občané městyse Nový Hrozenkov

Dovoluji si Vám oznámit, že od 1. 7.2017 dochází k změně provozovatele lékárny na Novém Hrozenkově. Novým provozovatelem se stala PharmDr. Hana Ptáčková. V průběhu července bude probíhat v prostorách lékarny nutná rekonstrukce vnitřních prostor dle současných lékárenských a hygienických norem. Přestavba podléhá schválení Státního úřadu pro kontrolu léčiv a dalších státních orgánů dozorujících poskytování zdravotnických služeb v České republice.

Po dobu rekonstrukce lékárny cca první tři týdny v červenci je pro Vaši potřebu připravena zajistit veškeré lékárenské služby lékarna v Karolince. V akutních případech, je po telefonické dohodě i mimo pracovní dobu zajištěna pohotovostní lékárenská služba, dovoz léků a zdravotních pomůcek. Telefon 732 925 478.

Všem pacientům se omlouvám za omezení dostupnosti lékárenské služby a věřím, že rekonstrukce a modernizace lékárny na Novém Hrozenkově přinese všem občanům zkvalitnění poskytovaných služeb.

Děkuji za pochopení

PharmDr. Hana Ptáčková 

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Dlouhodobé akce:

ZOBRAZIT DALŠÍ AKCE
V současnosti není vypsána žádná anketa, ale můžete se podívat na
výsledky anket minulých.