Důležité informace pro občany

Zde po rozkliknutí naleznete všechny důležité informace

Novinky z městyse

Mimořádné opatření ochrana vnitřních hranic Zveřejněno 13. 3. 2020

Mimořádné opatření ochrana vnitřních hranic

Informace k vyhlášení nouzového stavu Zveřejněno 13. 3. 2020

Informace k vyhlášení nouzového stavu

Omezení autobusové linkové dopravy Zveřejněno 12. 3. 2020

Od pondělí 16. března pojedou autobusy ve Zlínském kraji v prázdninovém režimu

V souvislosti s mimořádnými opatřeními, které v úterý 10. března vydalo Ministerstvo zdravotnictví, budou ve Zlínském kraji upraveny jízdní řády linkových autobusů. Protože jsou uzavřeny základní, střední, vyšší odborné i vysoké školy, pojedou autobusy od pondělí 16. března 2020 v prázdninovém režimu. To znamená, že omezení autobusových spojů se týká především ranních a odpoledních spojů, které zabezpečují přepravu žáků a studentů do škol.

Omezení autobusové linkové dopravy platí do odvolání, minimálně však 14 dnů.

Vlakové spoje zůstávají v plném rozsahu a prázdninový režim se jich netýká.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví Zveřejněno 10. 3. 2020

!!!DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!

Zejména pro všechny rodiče dětí ve školním věku. Ministerstvo zdravotnictví zavádí ode dne 11. března mimořádně opatření:

Zakazuje se:

- osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů,

- osobní přítomnost studentů na studiu na vysoké škole podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů.

Na mateřské školy se opatření nevztahuje.

 

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví Zveřejněno 9. 3. 2020

Ministerstvo zdravotnictví zavádí ode dne 10. 3. 2020 opatření:

všem poskytovatelům zdravotních služeb lůžkové péče se s účinností od 10. 3. 2020 nařizuje zákaz návštěv pacientů v zdravotnických zařízeních, ve kterých se poskytuje lůžková péče, s výjimkou:

- nezletilých pacientů,
- pacientů s omezenou svéprávností,
- rodiček,
-pacientů v hospicech a dalších pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

Všem zařízením sociálních služeb (podle § 34 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách) v pobytové formě a všem odlehčovacím sociálním službám v pobytové formě se s účinností od 10. 3. 2020 nařizuje zákaz návštěv osob, s výjimkou:

- nezletilých uživatelů sociálních služeb,
- uživatelů sociálních služeb s omezenou svéprávností,
- uživatelů sociálních služeb v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví Zveřejněno 8. 3. 2020

!UPOZORNĚNÍ!

Ministerstvo zdravotnictví zavádí ode dne 8. března mimořádně opatření- nařízení karantény pro osoby blízké:

Všem poskytovatelům zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost se nařizuje, aby rozhodli o karanténě podle § 2 odst. 7 písm. a) zákona č. 258/2000 Sb. v délce 14 dnů u osob, o kterých jim místně příslušná krajská hygienická stanice sdělí, že byly v kontaktu s pacientem, u kterého byla laboratorně potvrzena nákaza koronavirem SARS-CoV-2, způsobujícím onemocnění COVID-19. Všem osobám, kterým místně příslušná krajská hygienická stanice sdělí, že byly v kontaktu s pacientem, u kterého byla laboratorně potvrzena nákaza koronavirem ARS-CoV-2, způsobujícím onemocnění COVID-19, se nařizuje, aby poskytly potřebnou součinnost poskytovateli zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost a podrobily se nařízené karanténě.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví Zveřejněno 8. 3. 2020

! UPOZORNĚNÍ !

Ministerstvo zdravotnictví zavádí ode dne 7. března mimořádně opatření:

Všem osobám s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Italské republiky do České republiky, se nařizuje, aby bezprostředně po návratu do České republiky oznámily tuto skutečnost, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným přístupem, svému registrujícímu poskytovateli zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost, nebo nemají-li registrujícího poskytovatele, pak jakémukoli poskytovateli v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost. Všem poskytovatelům zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost se nařizuje, aby u osob s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Italské republiky do České republiky, rozhodli o karanténě podle § 2 odst. 7 písm. a) zákona č. 258/2000 Sb. v délce 14 dnů. Opatření neplatí pro tři kategorie osob pracujících v dopravě – řidiče nákladní dopravy, řidiče a posádky dopravní zdravotní služby a piloty dopravních letadel.

Informace o změně doručování pošty Zveřejněno 6. 3. 2020

Vážení spoluobčané,

od 1. 3. došlo ke změnám týkající se doručování pošty v našem městysi. V rámci optimalizací České pošty byly změněny doručovací okrsky (rajony) a Hrozenkovské adresy od stavebnin směrem ke Karolince doručuje pošta z Karolinky. Listovní a balíkoví doručovatelé spadají pod Depo Vsetín a ne pod pobočku České pošty v našem městysi. V případě dotazů nebo stížnosti kontaktujte prosím Depo Vsetín tel. +420 954 275 707.

Jarní prázdniny Zveřejněno 28. 2. 2020
Příští týden, od 2. 3. do 8. 3. jsou pro žáky základních škol a studenty středních škol v okresu Vsetín a Zlín jarní prázdniny.
Upozornění ministerstva zdravotnictví Zveřejněno 26. 2. 2020

Upozornění ministerstva zdravotnictví v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru:
http://www.mzcr.cz/dokumenty/koronavirus-2019-ncov-informace-pro-obcany_18432_4122_1.html

Program MESOH Zveřejněno 24. 2. 2020

Vážení spoluobčané,

pokud využíváte program MESOH, zkontrolujte si prosím Váš účet na stránkách www. mojeodpadky.cz, zda jsou vám správně načítány nádoby s odpadem. Je možné, že se při zavádění systému špatně přiřadily nádoby k účtům. Ojediněle se tyto problémy vyskytují. Pokud byste měli v účtu přiřazenou nádobu, která není vaše, kontaktuje prosím na městysi paní Jurčíkovou, která má na starosti poplatky. Problém se budeme snažit co nejrychleji vyřešit. Díky za pochopení.

Upozornění před velmi silným větrem Zveřejněno 9. 2. 2020

V následujících dvou dnech bude před území ČR přecházet orkán Sabine. ČHMÚ vydal výstrahu před velmi silným větrem s nárazy okolo 90 km/h, ojediněle až 140 km/h. Se silným větrem souvisí několik bezpečnostních opatření, která je vhodná učinit. Zabezpečit všechny volně stojící předměty venku, aby v důsledku silného větru nedošlo k jejich pohybu a případnému zranění. Omezit pohyb v lesích a jejich blízkosti, hrozí pád větví, nebo celých stromů. Také parkování v blízkosti lesů nebo jednotlivých stromů zvyšuje riziko škod. Při cestování autem je nutno počítat s nárazovým větrem, který může mít negativní vliv na ovládání automobilu.
Je zapotřebí počítat také s možným přerušením dodávky el. energie v důsledku poškození el. vedení. Vzhledem k celorepublikové výstraze budou přednostně opravovány páteřní vedení distribuční soustavy, vedení nízkého napětí bude tedy opravováno s nejnižší prioritou. Proto může v odlehlejších oblastech (Vranča, Vranečka, Lušová, Brodská) docházet k déletrvajícímu výpadku el. energie. České dráhy vydaly také doporučení pro odložení cesty vlaky. V důsledku silného větru může docházet k mimořádnostem ve vlakové dopravě (výpadky el. energie / překážka na trati).
Nejsilnější nárazy větru na území našeho městyse se očekávají zítra, 10. 02. od 6:00 do 17:00.

Dbejte prosím zvýšené opatrnosti, abychom předešli jak škodám na majetku, tak i újmám na životech.

 

Svou papíru Zveřejněno 6. 2. 2020
Vážení spoluobčané, zítra, 7. 2. proběhne svoz tříděného odpadu - papíru. Na zavázaný pytel připevněte štítek s kódem (pokud chcete) a hoďte ven, aby papír odvezli a zrecyklovali...
Svoz skla Zveřejněno 30. 1. 2020

Vážení spoluobčané,

zítra, 31. 1. je svoz skla. Pokud ještě máte doma lahve od šampusu a vína ze silvestra, dejte je do pytle a nachystejte k cestě, aby je mohli sesbírat. Moc s nimi neházejte, aby se nerozbily, neprotrhly pytel a neunikly zpátky na svobodu.

 

Svoz plastů Zveřejněno 16. 1. 2020

Vážení spoluobčané,

zítra, 17. 1. je svoz plastů. Na pytle nalepte štítky a vyhoďtě je na mráz (pokud ráno bude), ať fičí do třídícího centra.

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 13 19 25 Další »

Poslední aktuality

nejnovější novinky z obce

Kalendář
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Dlouhodobé akce:

ZOBRAZIT DALŠÍ AKCE